FANDOM


Wikimedia-icon.png Oryginalna wersja tego pliku znajduje się na Wikipedii lub innym projekcie Fundacji Wikimedia.
Alan Wake - gra komputerowa tworzona przez Remedy Entertainment, twórców serii Max Payne. Alan Wake został nazwany "psychologicznym dreszczowcem akcji". Wydawcą gry jest Microsoft Game Studios. Gra została stworzona na platformę Xbox 360.

Postać Edytuj

Postać Alana Wake'a została stworzona na podstawie Ilkki Villego, fińskiego aktora i pisarza.

FabułaEdytuj

Alan Wake jest pisarzem bestsellerowych horrorów. na początku kariery, jego narzeczona Alice była jego muzą. Tuż przed spotkaniem jej zaczął śnić dziwne sny, które wykorzystywał później jako materiał do swojej pierwszej książki. Książka okazała się sukcesem. Lecz gdy Alice zniknęła bez śladu, Wake nie mógł już więcej pisać, jego sny ustały, a on sam zaczął cierpieć na bezsenność. Na początku gry Wake podróżuje do kliniki medycznej w celu uzyskania pomocy. Klinika znajduje się koło małego miasteczka Bright Falls w Waszyngtonie, daleko od stresującego miejskiego zgiełku. Po leczeniu Wake znowu może spać. W klinice spotyka tajemniczą kobietę, która jest łudząco podobna do jego narzeczonej. Z powrotem jego sny wracają, tym razem w postaci okropnych koszmarów. Wake zaczyna ponownie pisać: nowa książka oparta została na tych koszmarach. Lecz jednocześnie miasteczko Bright Falls zaczyna się zmieniać w miejsce akcji opisane w książce, a Wake kończy walcząc o własne życie i starając się zrozumieć, co się dzieje.

Data wydaniaEdytuj

Firma Remedy nie ujawniła do tej pory daty wydania gry. Zapytani o datę wydania przedstawiciele Remedy odpowiadają "kiedy będzie skończona".

W kwietniowym 2007 wywiadzie dla GamerScore Blog powiedziano, że Alan Wake powinien zostać wydany w 2008, chociaż nie został podany żaden bardziej dokładny okres.

CFO Remedy, który posługuje się nickiem MikaRMD na forum AlanWake.com, powiedział, że Remedy jest "zajęte tworzeniem (...) gry, na którą czekaliście", aby zapewnić fanów gry, iż ta wciąż jest w produkcji. Ostrzegł również przed wiarą w daty wydań na stronach sprzedawców i innych, mówiąc, że oficjalna strona gry będzie pierwszą, która ją poda.

Przypisy Edytuj


Linki zewnętrzne Edytuj