FANDOM


Euro Truck Simulator - symulator ciężarówki polegający na rozwożeniu towaru po krajach Europy (Polsce, Czechach, Austrii, Niemiec, Włoch, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Portugalii). Gra została stworzona przez firmę SCS Software, twórcę takich gier jak seria 18 Wheels of Steel lub Bus Driver. Wydana została przez firmę ElektroGames, a dystrybutorem w Polsce jest TopWare Interactive. Premiera w Polsce odbyła się 21 sierpnia 2008, a premiera światowa 11 sierpnia 2008.

FabułaEdytuj

Gracz wciela się w kierowcę jednego z 12 europejskich ciężarówek. Gracz przewozi różny towar - od zabawek po żywności aż do niebezpiecznych chemikaliów (np. kwasów). Z każdą dowożoną ofertą gracz dostaje więcej wirtualnych pieniędzy (euro), które może przeznaczyć na zmianę ciężarówki, zmianę koloru i poprawę właściwości jezdnych, odblokowanie nowych państw lub poszerzanie umiejętności. Podczas jazdy należy pamiętać o ilości paliwa ponieważ jej brak wiąże się z kosztownym wezwaniem pomocy drogowej. U góry ekranu wyświetla się ilość posiadanych pieniędzy, stan techniczny naczepy i ciągnika, poziom zmęczenia oraz datę i godzinę. Jeśli ikona zmęczenia zapełni się w całości na niebiesko, a nigdzie nie będzie w pobliżu stacji benzynowej ani serwisu, kierowca zasypia za kierownicą, powodując olbrzymią stratę pieniędzy. Im więcej przewiezionych towarów czy odblokowanych krajów, tym wyższy poziom doświadczenia.

PaństwaEdytuj

Państw jest 12 z czego w każdym z nich znajduje się po 1, 2 lub 3 miasta (w przypadku Polski jest tylko Warszawa).

CechyEdytuj

  • 12 rodzajów ciężarówek od najwolniejszych do najlepszych i najszybszych (Swift = Scania, Majestic Acros= Mercedes Actros, Runner = Renault Magnum, a Valiant = Volvo)

KodyEdytuj

W folderze z grą odnajdź plik config.cfg i edytuj go z pomocą dowolnego edytora tekstu (najlepiej z Notatnika). Teraz odnajdź kolejne linijki tekstu: uset g_console "0" i zamień na: uset g_console "1" uset g_developer "0" i zamień na: uset g_developer "1" Zapisz plik. Podczas gry wciśnij Tyldę [~] i wpisz:

cheat money - Dostajesz 50.000$ edit - Otwiera edytor mapy

Linki zewnętrzneEdytuj