FANDOM


Nes

Nintendo Entertainment System (skrócie Nes;w japoni Famicom)Konsola od Nintendo.Premiera miała w 13 lipca 1983 jako Famicom.

Historia Edytuj

Famicom

Japońska wersja Nesa czyli Famicom

Kiedy Nintendo stworzyło Color-TV game,to później Nintendo weszło świat arcade.,to poźniej nintedno w 1983 wyszło na świat konsol i stworzyło Famicoma,konsola było popularna że aż się prosi o wydanie w innych regionach.W 1985 wydano Nesa Konsole,która wygląda bryła.W 1986 w Japonii powstał dodatek Famicom Disk System,który odpalał gry na dyskietkach (pierwsza to The Legend of Zelda ).Kiedy postał Snes,to powoli konsola skończyłam produkcje w 1995 r;a Famicom w 2003 r.

Famicom Modem

Famicom Modem Edytuj

Famicom Modem pojawił się w 1988.Pozwala dzięki karcie dostęp do serwera,kody do gry i inne,transaksje zdjęść i inne.Usługa trwałą do 1990.

Famicom Disk System Edytuj

Nintendo-Famicom-Disk-System

Famicom Disk System (jak już spomniałem),pozwała grać gry na dyskietkach.Dodatek pojawił się tylko w Japoni.Kiedy dodatek nie miał już gier,to Nintendo stowrzyło tabliczki,gdzie np:kupujesz The Legend of Zelda,ale jest inna gra.Usluga trwała do 2003 (gdy famicom przesał być spierany)

Wersje Edytuj

Twin Famicom

Różne wersje Famicoma

Twin Famicom Edytuj

Twin Famicom,został stworzony sprzez firmę Sharp.Jest połączenie Famicoma z Famicom Disk System.Kosnola Miała rózne kszałty i inne.

Nes 2 Edytuj

Nes 2

W 1989 pojawił się drugi model Nesa.Był mniejszy tył okrągły,a kontroler zbliżony do Snesa.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki