FANDOM


Innowacje Edytuj

Główną zmianą w serii miało być zamienienie postaci Dantego na przebojowego Nero. Jak wszyscy wiemy, nie wszystkim się to spodobało. Jeśli jednak nie kupiliście tej gry właśnie z tego powodu, to teraz możecie żałować.

Nie samym Dantem człowiek żyje Edytuj

Mimo tej wielkiej zmiany w rozgrywce, sam gameplay pozostaje taki sam, a nawet jeszcze lepszy. Doskonała walka w grze nabrała dużo więcej dynamiki, głównie dzięki wprowadzeniu kolejnej nowości. Mowa tu o demonicznym ramieniu Nera. Potrafi on nim łapać przeciwników i efektownie rozbijać o ziemię. Oprócz tego nasz bohater wyposażony jest klasyczne w tej serii narzędzia. Głównie chodzi o olbrzymi miecz, zwany Czerwoną Królową i Błękitną Różę, czyli dwulufowy rewolwer niemałej wielkości.


Wrażenia Edytuj

Elementami godnymi uwagi są także bohaterowie i otoczenie, gdyż ich wykonanie budzi zachwyt. Gra została umieszczona w nieco mrocznym świecie gotyckich obiektów i zwariowanych pojazdów. Każdy z przedmiotów zrobionych przez grafików Capcom’a wygląda naprawdę doskonale. Programiści przyłożyli wiele starań do ich fizyki. Dzięki temu zabiegowi podczas gameplay’u można zauważyć realistyczne „zachowanie” odzieży bohatera. Cut-scenki w grze również są niczego sobie, ponieważ znacząco rozwijają akcję gry. Raz ktoś zginie, innym razem zostanie uprowadzony, a jeszcze innym razem kogoś uratuje.

Podsumowanie Edytuj

Jeśli lubisz gry fantasy, slashery i walki, to ta gra jest jak najbardziej dla ciebie. Chociaż pod względem wyglądu przypomina Final Fantasy, to gatunek jest zupełnie inny. Jednak to nie jest minus. I tak gra wciąga jak tylko może, a mnie zmusza do wystawienia wysokiej noty.


  • Grafika: 9/10
  • Dźwięk: 8/10
  • Zróżnicowanie: 6/10
  • Grywalność: 9,5/10
  • Ocena ogólna: 8/10
  • Kategoria wiekowa PEGI: 16+
  • Moja kategoria wiekowa: 17+ (motywy seksualne, brutalność)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki