FANDOM


Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Resident Evil

Resindent Evil.Komputerowa gra akcji z 1996 r.Gra uzaka zostałą równierz Wersji Director's Cut,Dualshock version i inne.

Fabuła Edytuj

Drużyna Alpha,musi szukać Drużynę Bravo,ale Rezydencji Straszą Zombie,a drużyna Alpha rozdziela się żeby to sprawdzić.

Gameplay Edytuj

Ułamek rozgrywki-0

Ułamek Rozgrywki

W grze do wyboru są dwie postacie, dla których różne są poziomy trudności - dla Chrisa Redfielda jest to poziom trudny, w którym ma tylko sześć slotów w ekwipunku, natomiast Jill Valentine ma łatwiejszy poziom trudności z ośmioma slotami w ekwipunku. Tła w grze to statystyczne, wygenerowane zdjęcia, które pomimo iż są robione w 2D, sprawiają wrażenie grafiki trójwymiarowej. System zapisu w grze jest ograniczony do ilości specjalnej taśmy, której gracz może wykorzystać na specjalnej maszynie do pisania by zapisać swój aktualny poziom rozgrywki.

Wersje Edytuj

Resident Evil Director's Cut

Okładka wersji Director's Cut

Director's Cut-Jest to nieocenzurowana i wzbogacona o dodatki wersja gry, która dotychczas była dostępna tylko w Japonii. Została wydana w Europie i Ameryce Północnej. Zawiera dwie płyty: jedną z demem Resident Evil 2, a drugą z trzema trybami części pierwszej. Pierwszy typ - Original, to pierwotna wersja gry wydana w Europie i Ameryce Północnej (wersja ocenzurowana). Drugi typ to Arrange, czyli nieocenzurowany "Director's Cut", wzbogacony o dodatki i różniący się w pewnych aspektach od oryginału. Trzeci tryb - Beginner, to złagodzona wersja gry o niskim poziomie trudności.

DualShock Version-Została wydana w Ameryce Północnej i Japonii. Ta wersja gry obejmowała obsługę analogów w padzie, dzięki czemu również dodano wibracje. Dodatkowo zawierał nowy soundtrack skomponowany przez Mamoru Samuragouchi'ego. Gra została dostępna do ściągnięcia na konsole PlayStation 3 i PlayStation Portable przez PlayStation Network.

GameBoy Advance-Specjalna wersja gry przygotowana przez Capcom na GameBoy Advance została anulowana, głównie przez zbyt małą moc obliczeniową konsoli i słabą grafikę. Po tej wersji pozostały jedynie screeny dostępne w internecie[1].

PC-Wersja na domowe komputery zawierała nieocenzurowane i koloryzowane intro (prócz wersji wydanych w Australii, gdzie wykorzystano ocenzurowane i czarno-białe intro). Tak samo jak wersja "Director's Cut" na PlayStation, gra zawiera dodatkowe bonusy po pierwszym ukończeniu rozgrywki.

Resident Evil Sega Saturn

Okładka na Sega Saturn (europejska)

Remake-Capcom w 2002 roku wydał remake pierszego Resident Evil, dostępny tylko na konsolę GameCube. Ustawienia kamer są niemalże identyczne jak w pierwowzorze, jednakże wszystkio jest w grafice trójwymiarowej. Tutaj również są dostępne dwa scenariusze - Chrisa i Jilla.

Sega Saturn-Wersja Sega Saturn,różni się,tylko grafiką i udźwiękowieniem oraz rozgrywką.Głosy postaci są inne,dźwięk broni są obniżone są do midium,a pojawia się nowy tryb.Tryb mutliplayer,który polega na rozdzielnie postacie i strzelanie do zombie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki