FANDOM


Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Resident Evil Code Veronica

Resident Evil Code: Veronica (jap. バイオハザード コードベロニカ Baiohazādo Kōdo: Beronika?) – gra komputerowa z gatunku survival horror, wyprodukowana i wydana w 2000 roku przez Capcom. Pierwotnie przeznaczona na konsolę Dreamcast, należąca do serii Resident Evil gra doczekała się później specjalnych portów na konsole PlayStation 2 (Resident Evil Code: Veronica X) i GameCube, w których poprawiono oprawę graficzną i zmieniono przerywniki filmowe. W 2011 roku Code: Veronica ukazał się w zremasterowanej wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Fabuła Edytuj

Fabuła gry skupia się na wydarzeniach zaistniałych po Resident Evil 2. Główną bohaterką gry jest Claire Redfield, która wyrusza na poszukiwana swojego brata Chrisa po tym, jak uległo zniszczeniu miasto Raccoon City, lecz zostaje aresztowana przez ludzi ze złowrogiej korporacji Umbrella. Po uciecze z więzienia Claire postanawia wraz z nowo poznanym Steve'em Burnside'em uciec z wyspy. Na swojej drodze staje im rodzeństwo Alfred i Alexia Ashford, będące w posiadaniu kolejnego groźnego wirusa o kryptonimie T-Veronica.

Code Veronica X PS2

Okładka na PS2 (wersja 5-rocznicy Resident Evil)

Wersje Edytuj

Dreamcast-Wersja Dreamcast,grafika jest inna,mniejszona,inna oraz rozdzielczość.

PS2/GAMECUB-Wersja jest podwyższona i oraz rozdzielczość.

PS3/X360-Wersje jest podoba do tego podrzeniej generacji,ale zmieniona

.

Krytyka Edytuj

Resident Evil Code: Veronica został początkowo dobrze przyjęty przez recenzentów[1], w dużej mierze dlatego, że był pierwszą produkcją z serii oferującą w pełni trójwymiarową oprawę graficzną oraz posiadał wyróżniającą się fabułę[2][3]. Gra Capcomu nie wytrzymała jednak próby czasu, w zremasterowanej wersji zbierając średnie recenzje[4]. Recenzja na portalu IGN wskazuje na przestarzały system sterowania oraz tani sposób straszenia gracza[5].

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki