FANDOM


Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Resident Evil 2

Resident Evil 2.gra z gatunku survival horror pojawiająca się w 1997 r.

Fabuła Edytuj

Akcja części drugiej rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z części pierwszej. Tylko na pewien okres Raccoon City znów stało się spokojnym miastem. Pewnego jednak dnia prawie wszyscy mieszkańcy zaczęli zmieniać się w krwiożercze zombie. Dokładnie w tym samym czasie do Raccoon City przyjeżdża początkujący policjant Leon S. Kennedy, oraz młoda Claire Redfield, która chce odnaleźć w mieście swojego zaginionego brata.

Rozgrywka Edytuj

Ułamek rozgrywki-1

Tapeta rozgrywki

W "Resident Evil 2" zastosowano tę samą grafikę oraz sposób ustawienia kamer, jakie były wykorzystane w oryginale. Każda z dwóch postaci ma osiem slotów w ekwipunku, który w trakcie rozgrywki może powiększyć do dziesięciu. W przeciwieństwie do części pierwszej, w drugiej wybór postaci nie zależy od poziomu trudności - każdy scenariusz znajduje się na osobnej płycie (w przypadku Nintendo 64 - na osobnych kartridżach) i przed włączeniem gry jest wybór poziomu trudności. Dodatkowo każda postać ma dwa różniące się nieznacznie od siebie scenariusze, ten pierwszy zatytułowany "A", a drugi "B" (dostępny po jednorazowym przejściu gry). Jako bonus, dodano dodatkowe bronie i kostiumy dla bohaterów, tak samo jak w pierwowzorze.

Wersje Edytuj

Wersje regionalne-Wersje gry wydane w Stanach Zjednoczonych i Europie są takie same - obydwie niczym się od siebie nie różnią. Spore zmiany ma jednak wersja gry wydana w Japonii - oprócz wydania jej pod tytułem Biohazard 2, w grze obniżono znacznie poziom trudności, ułatwiając pewne aspekty rozgrywki (min. zmiany w inwentarzu i zastosowanie auto aiming (auto-celowania)). DualShock Version-Wersja ta ukazała się kilka miesięcy po oryginalnej grze. Zawierała ona możliwość obsługi analogów, oraz dodatkowo wibracje w padzie. Głównym dodatkiem była jednak mini-gra, zatytułowana Extreme Battle.

Resident Evil 2 n64

Okładka na Nintendo 64

Nintendo 64-Wersja gry na Nintendo 64 ukazała się w 1999 roku. Na potrzeby kompresji gry, zastosowano największy cart w historii konsoli, który ma 512 kilobitów. "Resident Evil 2" na PlayStation ukazał się na dwóch płytach CD, a zwykły kartridż nie ma nawet połowy tej objętości, co znacznie odbiło się na grafice i muzyce, w tym również zostały poucinane filmy. Capcom postanowił zrekompensować ten fakt, i w wersji na Nintendo wiele trybów jest dostępnych od razu (w oryginalnych wersjach są one do odblokowania), lecz niektóre dodatki są dostępne tylko na wersje PlayStation i PC, ponieważ nie zmieściły się na kartridż Nintendo.

Game.com-Wersja gry na Game.

com znacząco różni się od pozostałych wersji, głównie dlatego że nie jest rozwinięta fabularnie jak na oryginalnych konsolach. Cała gra (będąca w trybie monochromatycznym) polega na walczeniu z przeciwnikami i przechodzeniu od levelu do levelu. Została wydana tylko w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki