FANDOM


Resident Evil 3 Nemesis PSX-0

Okładka gry

Resident Evil 3: Nemiesis (w Japonii zatytułowany Biohazard 3: Last Escape) to już trzecia część z serii Resident Evil, która tak jak poprzedniczki opowiada o miasteczku Raccoon City i korporacji Umbarella, przez którą mieszkańcy miasta zamienili się zombie. Jest to pierwszy "Resident Evil" w którym jest dostępny tylko jeden scenariusz, i jest to również ostatnia gra z serii głównej wydana na konsolę PlayStation. Gra doczekała się także portów na Dreamcast, GameCube i PC. Została wyprodukowana przez Capcom. Na PlayStation sprzedano 3.52 mln sztuk gry.

Fabuła Edytuj

Akcja gry rozgrywa się kilka godzin przed wydarzeniami z części drugiej. Wirus rozprzestrzenił się na obszarze całego miasta, niemalże wszystkich mieszkańców zamieniając w zombie. Jill Valentine zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, postanawia uciec z miasteczka ratując tych, których odnajdzie żywych. 

Rozgrywka Edytuj

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch odsłon, w części trzeciej jest dostępny tylko jeden scenariusz (Jill), ale za to odpowiednio wydłużony (tylko raz pobocznym bohaterem jest postać Carlosa, lecz ten motyw był również wykorzystywany w poprzednikach). Zastosowano te same ujęcia kamer co w poprzednich odsłonach. Nowymi usprawnieniami są natomiast dodanie protagonistce możliwość robienia uników (podczas trzymania klawisza ataku), oraz kilka wyborów manualnych, głównie związanych z atakiem Nemesisa. Jeden z tych wyborów będzie zależeć od uzyskanego zakończenia w grze. Tak samo jak w oryginale, jest możliwość zmiany kostiumu bohaterce, w wersji na PS1 kostiumy są dostępne po kilku razowym przejściu gry, w pozostałych wersjach - od razu.

Wersje Edytuj

PS1-Wersja playstation,ma grafikę podobę od poprzednich części.Rozgrywka podobna to stych oryginalnych.A kostiumy wersji Playstation,są jedno razowe do przejścia.

Resident Evil 3 Nemesis 3CVB74 Dreamcast

Okladka na Sega Dreamcast

Sega Dreamcast-Wersja Dreamcasta,jest inna.Piosenka została zmieniona do poziomu Lidiu.Grafika zmnieniona;postacie są realistyczne.A kostiumy można zmnieniać tylko w menu.

Remake-Wersja na GameCube,wygląda inaczej.Muszyka zmnieniona do Zidium;Postacie Real-3D oraz format obrazu zmieniony.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki